Költségtérítéses finanszírozási forma esetén a költségtérítés összege:
275 000 Ft/félév
Képzési terület/szakmacsoport:
Művészet
Érettségi követelmények, vizsgatárgyak:
alkalmassági vizsga(Alk)és gyakorlati vizsga(Gy)
Képzés célja:
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik az elektronikus ábrázolás területén megfelelő elméleti és gyakorlati felkészültséggel rendelkeznek. Ismerik az elektronikus képalakítás gyakorlatát, a digitális képnyelv, a technikai kép, a tervezőgrafika, valamint a vizuális kommunikáció különböző területeit. Az alapszakon végzettek tájékozottak a Magyarország és más országok vizuális művészeti életét érintő sajátosságok és problémák tekintetében. A kulturális élet különböző színterein vállalt feladataik végrehajtása során képesek ismereteik alkotó szellemű alkalmazására. Választható szakirányok: webdesign, képanimátor és elektrográfia. Megszerzett ismereteik birtokában alkalmasak tanulmányaik vizuális és környezetkultúra-tanár szakon mesterképzésben (MA) történő folytatásához.
Főbb tárgyak:
vizuális kommunikáció, rajzolás-festés, művészettörténet, műelemzés, informatika, kiadványszerkesztés, multimédia, médiaelmélet, HTML, Flash, Photoshop, 3D grafika, prezentációs gyakorlatok, animáció, webtervezés, videó
Szakirányok és specializációk:
- webdesign
- képanimátor
- elektrográfia
További információk / Megjegyzés:
Alkalmassági vizsga: 10 db saját készítésű munka, mely a rajzi felkészültség, képalkotási szint mellett, illetve azzal összhangban az új képfajtákhoz (pl. számítógépes grafika, animáció, honlap) való alkotói kötődésről is képet nyújthat. A kétdimenziós munkák max. fél íves lapon (pl. rajzok, digitális nyomatok), míg az interaktív, vagy mozgóképes munkák CD/DVD hordozón, Mpg2, Html, Swf, vagy Exe adatként, illetve menüs DVD-formában kerüljenek benyújtásra. A beadott munkák közül minimum három darabnak hagyományos, szabadkézi technikával kell készülnie (pl. rajz, grafika, festmény). Minden beadott munkán, borítón, adathordozón szerepeljenek a szükséges adatok (név, cím, technika stb.).
Az anyagokat az alkalmassági vizsgára kell hozni, nem kell előre elküldeni őket.
A felvételi bizottság tagjai szakmai tájékozódás céljából kérdéseket tehetnek fel a jelentkező felkészültségével és a benyújtott munkákkal kapcsolatban.
Gyakorlati vizsga: Az alkalmassági vizsgán megfeleltek egynapos gyakorlati vizsgán vesznek részt. Alakrajz emberfiguráról és kreatív tervezési feladat (hagyományos eszközökkel).A vizuális feladatokat felvételi elbeszélgetés követi, melynek célja informálódás a felvételiző szakmai, műveltségi,művészettörténeti felkészültségéről.
Gyakorlati felvételi vizsgán megszerezhető 200 pont, bontásban:
- rajzi feladat: 100 pont,
- színes kompozíció: 70 pont,
- elbeszélgetés (mappanézés, művészettörténeti kérdések stb.): 30 pont.
Elérhetőségek:
Oktatásszervezési Csoport:
82/505-901
BA alapképzés • nappali és levelező tagozat • Képzési idő: 6 félév • 180 kredit
Szakleírás
A végzettek alkalmasak a vizuális nyelvben rejlő kifejezési lehetőségek tanulmányozására és azok autonóm módon történő felhasználására. Felkészültségük alapján kellő mélységű elméleti ismerettel és gyakorlati készséggel rendelkeznek tanulmányaik mesterképzésben (MA) történő folytatásához.
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik átfogó elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkeznek a tradicionális, valamint a kortárs képalakítás és képalkotás terén.
Szakirányok
- festészet
- képgrafika
Főbb tantárgyak
vizuális kommunikációs alapismeretek, művelődéstörténet, filozófia, kreatív vizuális gyakorlatok, művészettörténet, műelemzés, ábrázoló geometriai alapozás, rajzolás-festés, mintázás, tér- és tárgyábrázolás, művészeti anatómia, színelmélet, festészet, képgrafika
Gyakorlati képzés
A képzés ideje alatt kéthetes művésztelepi gyakorlaton és egy hét időtartamban szakmai tanulmányúton szükséges részt venni.
Felvételi
Az alkalmassági és gyakorlati vizsgán nyújtott teljesítmény alapján nyerhetnek felvételt a jelentkezők.
Az alapképzési szak megnevezése: képalkotás (Visual Representation)
Az alapképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben
szereplő megjelölése
végzettségi szint: alap- (baccalaureus, bachelor; rövidítve: BA-) fokozat
választható szakirányok: képalkotás, mozgóképkultúra-és média
szakképzettség:
- képalkotás alapszakos festő, grafikus (Visual Representation Artist)
- mozgóképkultúra- és médiaszakember (Film and Media Specialist)
Képzési terület: művészetközvetítés
A képzési idő félévekben: 6 félév
Az alapfokozat megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 180 kredit
Finanszírozási forma: Állami ösztöndíjas / Önköltséges
Költségtérítéses finanszírozási forma esetén a költségtérítés összege:
350 000 Ft/félév
Az alapképzési szak képzési célja és a szakmai kompetenciák
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik átfogó elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkeznek egyrészt a tradicionális és kortárs képalkotás, képalakítás terén, másrészt a képírás (elektronikus képalkotás), mozgóképkultúra és média világában. Szemléletmódjuk biztos alapokat nyújt a hagyományos és digitális vizuális világban való tájékozódáshoz, beleértve a képalkotás tradicionális vagy mozgóképes, multimédiás és interaktív megnyilvánulásait is a hétköznapi és művészeti területen. Alkalmasak a vizuális nyelvben rejlő kifejezési lehetőségek tanulmányozására, és azok autonóm módon történő felhasználására. Felkészültségük alapján kellő mélységű elméleti ismerettel és alkotói gyakorlati készséggel rendelkeznek szakmai munkához, gyakorlatvezetéshez. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.
részletes információk: felvi.hu
Elérhetőségek:
Fazekas Nikoletta, intézeti titkár
Tel.: +36 82 502 539/4300 mellék
e-mail:
Oktatásszervezési Csoport
Tel.: +36 82 505 901
7400 Kaposvár, Guba Sándor u. 40. | Pf.: 16. | Tel.: 82/505-800, 82/505-900 | Fax: 82/505-896
A weboldalon cookie-kat használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújthassuk.